Pradinis Naujienos Šokių konkursas

Šokių kursai

Papildomai

 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
 

Šokių konkursas

PDF Spausdinti El. paštas

Pro/Am, Am/Am ir Solo Latino šokių konkursas Vilniuje: jaudulys, ryškios suknelės ir nauja patirtis


Praėjusį šeštadienį Lenkų kultūros rūmuose šokių entuziastai varžėsi Solo Latino, Pro/Am, Am/Am kategorijose. Dalyvius vertino vyr. teisėjas, varžybų organizatorius Juozas Aleksandravičius, Olga Gunko, Kęstutis Andrijevskis, Andrius Brikmanis ir Rolandas Burneikis. Pažvelgus į konkurso dalyves – jų šokio techniką, nuotaiką, aprangą – atsiranda poreikis ir pačiam bandyti suktis ant parketo. Stilingas renginys, kurį pagal programą „Sportas Visiems" oraganizavo Lietuvos sportinių šokių federacija ir UAB „Šokiai.lt", kiekvienam sukėlė įvairiausius pojūčius.

Skirtingų kategorijų dalyvės pripažįsta – jaudulys, nors ir mažėja, bet vis tiek išlieka. Rasa Petruškevičiūtė, kovo mėnesį dalyvavusi varžybose Šiauliuose, pripažįsta, kad šie konkursai jai buvo skirtingi: „Šiauliuose buvo ir pirmas mūsų su Rolandu viešas pasirodymas, tad nelabai suvokiau, kaip viskas vyks, koks bus jausmas šokti prieš publiką ir šokį vertinančius teisėjus. Buvo daug streso, bet jam atslūgus pajutau pasididžiavimą, kad vis dėlto išdrįsau. Antrą kartą buvo ir drąsiau, ir smagiau. Jaudulio vis tiek yra ir manau, kad visada bus, bet šį kartą žymiai labiau pajaučiau, kad nors tai ir konkursas, kai norisi kuo geriau pasirodyti, nesuklysti, bet kartu tai ir proga pasipuošti, pabendrauti su kitais dėl šokio išprotėjusiais žmonėmis ir tikrai patirti labai gerų ir labai daug emocijų."

Inga Žilakauskaitė, pasirodžiusi Solo Latino kategorijoje mano, kad tokie renginiai taip pat padeda visapusiškai tobulėti: „Džaivą šokome dviese, nes dvi kolegės nepasirodė. Varžėmės su dalyvėmis iš Kauno, bet daugiausiai vieno pasirodymo metu ant parketo sukosi keturios solistės. Kai užleidžia muziką, susijaudini ir vis vien imi paniotis – patirties dar trūksta. Bet tai labai geras būdas toliau tobulėti. Gali palyginti kaip šoka bronzos ir aukso kategorijų atstovės – rodos kompozicijos panašios, tačiau yra techninių subtilumų, smulkmenų. Taigi pamatai, kad dar reikia pasitempti ir neleisti sau net kartais simuliuoti pamokų metu", – teigė Inga ir toliau ketinanti dalyvauti tokiuose renginiuose.

Konkursą kaip žiūrovė stebėjusi žurnalo „Vestuvės" redaktorė Goda Šleinytė – Mlinkauskienė išdavė, kad jai skaudėjo širdį, kad negalėjo pasirodyti ant parketo – jos solo latino grupė nusprendė nepasirodyti: „Tai labai aukšto lygio, įspūdingas renginys. Labai išsiskyrė Pro/Am pasirodymai – gražiausi, ryškiausi, labai gerai paruoštos moterys. Manau, kad iš visų dalyvių išsiskyrė klubo Šokiai.lt mokinės."

 Šokių konkursai padeda pažinti konkurentus

Renginyje kaip žiūrovė dalyvavo ir laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė, kuri taip ruošiasi tokio pobūdžio konkursams. Tad apsilankymas tokiose varžybose padeda susipažinti su konkursų specifika, pažinti būsimus konkurentus.

Šeštus metus vienoje šokių mokykloje solo latino šokanti Aistė B. renginyje taip pat dalyvavo kaip žiūrovė ir vis sunkiau nustygdavo po kiekvieno pasirodymo. „Aš taip noriu šokti, jau ir man metas išbandyti Pro/Am", – vis kartojo mergina. Po šio renginio ji rimtai nusprendė ieškotis partnerio, nes pasirodyti tokiame konkurse – sena svajonė. „Bet ką padarysiu, kad tai virstų realybe", – pasiryžo Aistė.

Vienos šokių studijos įkūrėjas ir direktorius Dainius Karužas tokio pobūdžio renginius vertina teigiamai. „Smagu matyti žmonių pastangas, bet nereikia pamiršti, kad pirmas blynas visada būna prisvilęs. Kalbant apie Solo Latino pasirodymus, tai buvo pirmasis toks Vilniuje organizuotas renginys, todėl lygį šioje kategorijoje vertinu kaip pradedančiųjų., – mano D. Karužas. Šokių mokytojo mokinės konkurse nepasirodė, tačiau Dainius įsitikinęs, kad būtų užėmusios prizines vietas.

Profesionaliausi jam pasirodė Pro/Am pasirodymai. Paklaustas ar pats ryžtųsi pasirodyti su mokine, Dainius tokios galimybės neatmetė.

Žinoma tam, kad pasirodyti tokiame konkurse reikia įdėti nemažai pastangų. „Omnitel" Socialinės atsakomybės ir paramos projektų vadovė R. Petruškevičiūtė solo treniruotes lanko jau trečią sezoną.

„Pirmąjį šokdavau vieną kartą per savaitę, o su kiekvienu sezonu tų kartų per savaitę daugėja. Praėjusią vasarą draugai ir mama gimtadienio proga padovanojo privačių pamokų ir rudenį pradėjau treniruotis dar ir pas Rolandą. Dovanotos pamokos išseko, bet minčių nebesitreniruoti net nebuvo.

Šokame kartą per savaitę, prieš konkursus šiek tiek daugiau. Rolandas tikrai turi mokytojo geną. Labai vertinu tai, kad jis yra kantrus, moka ir paspausti, jei reikia, pagiria už pastangas, atranda būdą paaiškinti technikos dalykus, prieš konkursą jaučiu ir didelį palaikymą. Smagu, kad ir po pamokos išeinu su gera nuotaika", – apie skiriamą laiką pasakoja moteris.

 Odontologė Gina Valančienė repetuoti pradėjo prieš metus. Anksčiau yra trumpai šokusi tautinius šokius. Tai jai jau trečias konkursas – vasarą dalyvavo konkurse Lietuvoje, rudenį – Italijoje, kur pavyko patekti į finalą ir užimti 7 vietą. Šeštadienį vykusį konkursą jį vertina gerai – tokie renginiai įtraukia, nes pajunta azartą, jaudulį prieš pasirodymus. Tiesa, repetuoja nemažai – su partneriu Mariumi Gaižausku 3 – 4 kartus per savaitę. Anot jos, dabar svarbiausia darbas, šeima ir šokiai – tai nebeatsiejama gyvenimo dalis.

Svarbu ne tik šokio technika, bet ir išvaizda

Jau po konkurso Šiauliuose klubo „Šokiai.lt" direktorė Jelena Aleksandravičienė didžiavosi studentėmis: „Dalyvavusios moterys puikiai atspindėjo savo vidų išore, o šokiai parodė jų aukšto lygio įgūdžius."

Dalyvės ir toliau nepamiršta, kad žiūrovų ir teisėjų dėmesį gali patraukti ne tik profesionaliai atliktomis šokių kompozicijomis, bet ir tinkamai parinkta suknele, ryškiu, bet skoningu makiažu. Labai svarbu – psichologinis pasiruošimas, mokytojo – profesionalo palaikymas.

Tokios nuomonės ir R. Petruškevičiūtė: „Prieš varžybas treniruočių būna vos šiek tiek daugiau, bet per jas turbūt stengiesi šimtą kartų labiau. Apie tai, ką pasako Rolandas galvoji ir po treniruočių, stengiesi prisiminti žingsnius ir namuose. Taip pat stengiesi ir psichologiškai nusiteikti, kad viskas bus gerai, smagu, jog ir su kolegėmis klube atsiranda žymiai daugiau temų pokalbiams – kiek kuri šokių šoks, kaip sekasi ruoštis, kokios bus suknelės."

Jos nuomone, makiažas ir suknelė nepagerina šokio technikos, tačiau dėmesys šiems dalykams suteikia pasitikėjimo savimi ir „šventinį" pojūtį. Rasa pastebi, kad ir kitos dalyvės atrodė labai gražiai, o su kiekvienu konkursu vis labiau tobulėja.

Žiniasklaidos atstovei Godai Šleinytei – Mlinkauskienei didžiausią įspūdį paliko Artūro Kryžiaus ir Romo Alijevo mokinės. „Apie Editą Kondratienę išvis neturiu žodžių – ji visais atžvilgiais atrodė nepakartojamai", – žavėjosi moteris.

Ryškia auksine suknele pasidabinusi odontologė Gina Valančienė pripažįsta, kad išsirinkti suknelę – vienas didžiausių galvos skausmų – tuomet patarimų ji teiraujausi visų draugų ir šeimos narių. Šiame konkurse dalyvės moteriai atrodė gražiai pasipuošusios.

Įvertinti visi dalyviai

„TOP Studente" tapo penkerius metus šokanti Edita Kondratienė, o geriausiu mokytoju – jos treneris Artūras Kryžius, kuris daugiausiai kartų pasirodė ant parketo.

Tokiais pat titulais jie buvo įvertinti ir kovo mėnesį vykusiose pirmosiose Pro/Am varžybose Šiauliuose. Konkurse buvo dvylika kategorijų – nuo naujokų iki aukso, kuriose varžėsi 21 studentė.
Konkurso Šiauliuose akimirkos.

Jau tuomet, anot J. Aleksandravičiaus, kai kurios šokusios mėgėjos buvo tokio aukšto lygio, jog sunku pasakyti, kad šoko neprofesionali šokėja. Odontologė Lyra Žemrietienė džiaugėsi aukštu renginio lygiu ir tikėjosi, kad ateityje bus dar daugiau dalyvių.

R. Petruškevičiūtė pastebi, kad į tokius konkursus susirenka labai skirtingi žmonės – įvairaus amžiaus, profesijų ir charakterių, bet sukuria gerą atmosferą, kuri suteikia geriausių emocijų puokštę.

„Nusakyti žodžiais tai labai sunku. Žinoma, dalyvavimas konkursuose labai motyvuoja atiduoti kuo daugiau jėgų per treniruotes. Tokie konkursai Lietuvoje dar tik pirmieji, bet džiugu matyti, kad kiekviename dalyvauja vis daugiau porų, tobulėja organizaciniai dalykai – manau, kad klubas Šokiai.lt verti pagarbos ir nuoširdaus ačiū už tai, kad ėmėsi juos organizuoti ir tiksiuosi, kad ateityje tokių renginių ir dalyvių juose bus tik daugiau", – užsidegusi pasakoja gabi mokinė.

Dalyvių skaičius iš tiesų nuolat didėja. Apie augantį mėgėjų susidomėjimą išdavė ir renginio organizatorius, Lietuvos Respublikai nusipelnęs treneris Juozas Aleksandravičius: „Pro/Am kategorija domisi vis daugiau studenčių. Tarp žiūrovų sėdinčios merginos jau pradėjo aktyviai treniruotis ir kituose konkursuose bus vis didesnė konkurencija."

 

Turite klausimų?

 
Reklaminis skydelis
 
 
 
 
 

Nuotraukų galerija

 
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
 
 
 
 
Reklaminis skydelis